Tablet Dokunmatik Ekran Değişimi

Tablet dokunmatik çalışmıyor ise öncelikle bu bir donanım arızası olabileceği gibi yazılımsal hatadan da kaynaklanabilir. Kırılma, çatlama ve derin çizilme olayları haricinde dokunmatik çalışmamaya başladı ise bunun sebebi yazılım olabilir.

Tablet dokunmatik çalışmıyor diye hemen yeni dokunmatik alıp takmaya ya da taktırmaya gerek yoktur. Bunun sebebi yazılımda olabilir. Eğer yazılım atma konusuna aşina iseniz bunu kesinlikle bir deneyin. Yoksa teknik servise götürmeniz gerekecektir. Tablet dokunmatiği çalışmıyor ise hemen bunu alternatif yöntem olarak değerlendiriniz. Ücret vermeden ve tabletin içerisi açılmadan yapılabilecek basit ve faydalı bir yöntemdir.

Kesin çözüm değildir, sadece ihtimaldir. Yazılım atın kesinlikle dokunmatiği çalışacaktır dememekteyiz. Ekran kırık, çatlak ve derin çizikler var ise tabletinizin dokunmatik ekranı bozulmuş demektir. Bunun yazılım ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Yapmanız gereken Trend Elektronik teknik destek birimini aramanız veya  götürmeniz ve değişmesidir. Bu saydığımız fiziksel olaylar olmadığı halde aniden tablet dokunmatik çalışmıyor ise yapmanız gerekendir.

Teknik Destek Birimimize  0212 277 34 71 veya 0542 203 24 22  numaralarımızdan ulaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir